chesterfieldbrickfestival.com

Bílí Škůdci Na Pokojových Rostlinách

Pokud ani to nepomáhá, použijeme chemické přípravky, které zakoupíme v odborných prodejnách Roztoči a ovocné mušky Roztoče a ovocné mušky, někdy i mšice odpuzuje nálev z pelyňku. Kávovou lžičku pelyňku zalijeme 2 dcl. vroucí vodou a necháme jeden den vylouhovat, poté nálev přecedíme a rostliny jím důkladně postříkáme. Škůdci v půdě K tomu, abychom se zbavili v půdě svostoskoků (drobní bezobratlí živočichové žijící ve vlhké půdě), postačí zabodnout do zeminy několik zápalek, hlavičkou dolů. Levandule odpuzuje hmyz Levandule působí nejen proti mšicím a ostatnímu sajícímu hmyzu, ale i proti mravencům. Svojí typicky hořce sladkou vůní tento nepříjemný hmyz odrazuje. Postačí mezi květiny v truhlíku nebo květináči položit několik balíčků levandule, do kterých jsme udělali pár malých otvorů. Jemné pavučinky Rostlina má bělavě žluté a skvrnité listy s jemnými pavučinkami, které jsou dobře viditelné jen lupou. Znamená to, že je napadena sviluškou chmelovou (příliš suchý a teplý vzduch). Svilušku likvidujeme tak, že celou rostlinu dáme do plastikového sáčku.

  1. JAK BOJOVAT SE ŠKŮDCI POKOJOVÝCH ROSTLIN - Zahrádkářův rok
  2. Škůdci pokojových rostlin
  3. Škůdci na květinách jsou nebezpeční a nevábní
  4. Škůdci pokojových rostlin II. | Dům a byt
  5. Bílý škůdci na pokojových rostlinách

JAK BOJOVAT SE ŠKŮDCI POKOJOVÝCH ROSTLIN - Zahrádkářův rok

Mají různé barvy: zelenou, načervenalou, černou, žlutou i růžovou; některé jsou okřídlené, jiné ne. Škodí rostlinám nejen sáním jejich šťáv, ale i přenášením viróz. Listy napadené rostliny se skrucují, stáčejí a různě zbarvují, vegetační vrchol neroste a zakrňuje. Mšice napadají téměř všechny okrasné rostliny po celém těle. Sají jak na jejich nadzemní části, tak i na kořenech, kořenovém krčku, cibuli nebo hlízách. Můžeme proti nim použít přípravek Mospilan, vhodný je i známý Pirimor. Někdy můžeme na okrasných rostlinách zpozorovat i chvostoskoky, kteří své jméno získali právě proto, že se pohybují skoky. Je to drobný hmyz s různě zabarveným tělem: bíle, šedě nebo černě. Nejčastěji se živí práchnivějícími částmi rostlin, ale při větším výskytu ožírá i jejich cibule nebo hlízy. Přenáší však různé bakterie a spory parazitických hub. Jelikož si libuje ve vlhkém prostředí, je možné jej ničit dostatečným větráním a vysoušením prostor.

Ochranný kryt si vytvoří puklice a štítenky Puklice – jsou savý hmyz většinou barvy hnědé, nebo nažloutlé. Na rostlinách (nejčastěji napadá citrusy, sleziníky, ibišky, ale i další) se vyskytují během celého roku, sáním je oslabují a vylučují lepkavou medovici. Často si jako prvního příznaku všimneme právě lepkavého povrchu nejen na rubu listů, ale hlavně na nábytku kolem rostliny. Mají ochranný oválný voskovitý štít, ten trpělivě odstraňujeme, ale tento škůdce se likviduje jen velmi obtížně, proto je doporučován systémový insekticid. Štítenky – jsou asi 2 mm malé, hnědé, mírně vypouklé, stejně jako mšice se živí rostlinnou šťávou a vylučují lepkavou tekutinu. Jsou pohyblivé jen po vylíhnutí, najdou si vhodné místo, vytvoří si voskový kryt a tam zůstávají. Často napadají (podobně jako puklice) fíkus, palmu, dracénu, oleandr, ale i kaktusy a další… Zbavit se jich není snadné. Rostliny napadené štítenkami izolujeme od ostatních, potíráme je mýdlovou vodou nebo lihovým roztokem (asi 70%). Většinou však je efektivnější použít chemický přípravek a aplikaci po týdnu opakovat.

Škůdci pokojových rostlin

Jedním z nich je Mospilan. Aplikovat jej však můžeme mimo obytnou místnost. Po čtrnácti dnech můžeme postřik zopakovat. K rozšířeným a obávaným parazitům patří vlnatí červci. Na rostlině je poznáme snadno podle drobných bělavých, vatě podobných chomáčků. Škodí jak sáním na stoncích a listech, tak i na kořenech. Sáním na rostlinách škodí také velmi hojní paraziti puklice a štítenky. Štítenky poškozují množství rostlin i v přírodě. Vytvářejí kruhovité, miskovité voskové štítky, které je chrání. Proto je i chemická ochrana proti nim poměrně složitá. Jejich příbuzné puklice mají větší a vypuklejší tělo. Netvoří štítek, pokrývá je však ztuhlá štítkovitě utvářená pokožka. Napadají celou řadu květin: klívie, kamélie, fíkusy, kapradiny, orchideje, asparágusy, palmy, amarylisy, kaly, kaktusy aj. Chemický boj proti nim je těžký a vyžaduje trpělivost. Použít můžeme opět Mospilan, také přípravek Ultracid, Basudin nebo Savel. Velice rozšířeným škůdcem, který se na pokojových rostlinách vyskytuje snad nejčastěji, jsou mšice.

Škůdci na květinách jsou nebezpeční a nevábní

Puklice Plochý hnědý škůdce se na rostlinu přisaje tak, že vypadá jako její součást. Vysávají však rostlinné šťávy, a to i z kořenů v květináči. Také kolem nich je povrch lepkavý. Zbavit se jich jednou provždy bývá těžké – jsou chráněni voskovým štítem, jenž nedovolí proniknout postřiku. Často tak nezbývá nic jiného, než odstraňovat hadříkem případně vatovou tyčinkou jedince po jedinci. Pomáhá v tom líh nebo mýdlová voda. Svilušky Že rostliny napadl tento škůdce, poznáte podle pavučinek, které vytváří na spodní straně listů nebo těsně nad zeminou. Vypadají jako malí pavoučci a rostlinu vysávají, až začne žloutnout a hnědnout. Špatně snáší vlhkost a řešením tak je osprchování rostliny a zabalení do fólie, v níž se během několika dnů přestanou množit a pak i uhynou. Molice Bílý okřídlený hmyz, který se usazuje na spodní straně listů. Vylučuje hmotu, na níž se chytají černě. Jakmile se listů dotknete, molice vzlétají. Protože jsou pohyblivé, řešením mohou být lepivé lapače. Vhodné je také umístit rostlinu na místo, kde se dá často větrat.

Trendy Vánoce 2016, aneb kouzelné dekorování Hluční sousedé Odhlučnění místnosti: jak na odlučnění bytu? Potravinový mol Škůdci pokojových rostlin Jak ukončit nájemní smlouvu Plíseň v koupelně Hmyz v domácnosti Zápach z pračky: Jak vyčistit pračku Mol šatní: jak na moly? Jak odstranit žvýkačku Štěnice domácí: jak se jich zbavit Změna trvalého bydliště: postup Mravenci v bytě Další články z rubriky 'Souvisejicí' » Štítky: hmyz na pokojových rostlinách, jak se zbavit mšicí, jak se zbavit škůdců pokojových rostlin, molice skleníková - jak se jí zbavit

Škůdci pokojových rostlin II. | Dům a byt

Jen v Čechách jich žije přes 200 druhů. Rostlinu napadenou třásněnkou poznáte podle stříbřitých skvrn na listech či květech. Květy osychají, plody opadávají, květiny jsou deformované. Proti třásněnce existuje prevence v podobně každodenního rosení. Boj s tímto škůdcem je ale náročný, protože dospělí jedinci přezimují v půdě a jsou schopni odolat i pesticidům. 5. Červci Červci jsou hodně nebezpeční škůdci. Najdete je totiž na různých částech pokojových rostlin. Pohybují se na kořenech, listech i květech. Jedná se asi o 5 mm dlouhý hmyz, který vylučuje bělavá vosková vlákna. Poradit si s těmito škůdci je poměrně složité. Vůči běžným insekticidům jsou poměrně odolné. Často je nutné postiženou rostlinu zlikvidovat. Pokud květinu napadli červci, musíte důkladně vydesinfikovat okolí rostliny – květináče, police, nábytek. Další články z rubriky Jak odstranit zápach z bot Jak se zbavit rybenek Renovátor nahradí nejrůznější druhy nářadí. Víte, co všechno zvládne? Jak se bydlí v pražských novostavbách?

Bílý škůdci na pokojových rostlinách

Mšice listová Nejčastějším škůdcem pokojových a balkónových rostlin bývá mšice listová. Mšic je několik druhů v barvě zelené, černé nebo i hnědé. Množí se obrovskou rychlostí, takže po několika dnech je jimi rostlina celá pokryta. Saje z listů, ty se svinují a opadávají. Je proto potřeba při objevení jen jediné mušky ihned zasáhnout. Bílá muška, molice Tento drobný bílý, křídlatý hmyz napadá nejčastěji fuchsie, azalky, pokojovou lipku a hlavně pelargónie, na kterých se velmi rychle množí. Její líhní jsou nejčastěji prostory s nedostatkem vzduchu. Proto je dobré náchylné květiny, jako fuchsie, umísťovat venku a provádět častější rosení. Když se však molice objeví, bráníme se jí podobně jako u mšice listové. Puklice Velmi nebezpečný nepřítel a není nic nejnepříjemnějšího. Dospělý hmyz je oválného tvaru, ukrytý pod ochranou puklicovitého krunýře a saje spolu se svými pohyblivými, drobnými larvami nadzemní části rostlin. Ukryta pod krunýřem, žádný chemický prostředek na něj neplatí. Ochranou je jejich mechanické stírání prsty, ostrým dřívkem nebo vatou namočenou do silně zředěného lihu či mýdlového roztoku a to jednu molici po druhé.

  1. Česká pošta praha 7
  2. JAK BOJOVAT SE ŠKŮDCI POKOJOVÝCH ROSTLIN - Zahrádkářův rok
  3. La colore příbram
  4. Venkovní kohout na vodu
  5. Zdeněk pohlreich játrový knedlíček
  6. Xiaomi amazfit řeminem 8
  7. Co symbolizuje znamení Raka? - Gaia Crystal
  8. Školní jídelna praha 10
  9. Prodlužování vlasů keratinem - Diskuze Omlazení.cz (7)

Nezapomínáme na pravidelnou zálivku. Mušky v květináči Pokud se kolem květináče vyrojí malé černé mušky, můžeme se jich zbavit, když na zeminu rozsypeme vylouhovaný černý čaj a na krátký čas omezíme zálivku shora tak, aby vrchní vrstva země zůstala suchá.

  1. Pocasi hostěradky rešov
  2. Disky na čtyřkolku bazar online
  3. Městské legendy kniha rekordu
  4. Vykrajovatka s razítkem
  5. Obi pracovní deska 4
  6. Zimní pneu 205 55 r16 91h sl vsb
  7. Odměna za darování krve na
  8. Srdce z proutí
  9. Dámské teplákové šaty
řádkování-ve-wordu