chesterfieldbrickfestival.com

Co Dělat Při Povodni, Co Dělat Po Povodni? - Hasičovo

Obsah Povodeň Informuj se na obecním úřadě, zda se tvé obydlí, chata, zahrada či pozemek nenachází v záplavovém území či v území ohroženém zvláštní povodní. Dále se informuj o obcí zřizovaných evakuačních zařízeních, o případné humanitární pomoci a způsobu varování a informování obyvatelstva při povodni, Ujasni si možné ohrožení zdraví a životů rodiny, svého obydlí, domácích zvířat v případě reálné hrozby z přirozené a zvláštní povodně a příjmy vlastní opatření, měj plán, Předem si připrav materiál (folie, desky, ucpávky kanalizace, pytle na písek) na utěsnění nízko položených dveří, oken, odpadních potrubí, atd.

  1. Co dělat při povodni?: Vyškov
  2. Co dělat při původní článek
  3. Povodně - Jak se při nich chovat?, Záchranný kruh
  4. CO DĚLAT - 3D model simulace krizových situací při povodni - Výzkum

Co dělat při povodni?: Vyškov

Sousedé vynášejí dřevo ze zatopeného domku Jaroslava Smoly ODBORNÍK RADÍ Jak se zbavit vlhkosti ze stěn zatopeného objektu? František Janda z firmy Ekotez doporučuje: "Lokální topeniště považuji za praktická v prvních dnech po povodni, kdy nefunguje elektřina a v domech chybí například okna nebo dveře. Jinak jsou neekonomická z hlediska obsluhy i spotřeby paliva, navíc mohou způsobit popraskání zdiva. K důkladnému vysušení objektu v dalších dnech použijte kondenzační vysoušeče, kde se vlhkost obsažená ve vzduchu zkapalní a ve formě kapiček vody stéká po lamelách výparníku do sběrné nádoby nebo hadicí mimo vysoušený prostor. Ochlazený a vysušený vzduch se potom ve vysoušeči opět ohřeje, a to dokonce na teplotu, která je vyšší než teplota na vstupu. Vysoušený prostor musí být uzavřený, nábytek odtažený od stěn, přístroj stojí uprostřed místnosti – při práci nevyžaduje žádnou obsluhu. " K důkladnému vysušení objektu v dalších dnech použijte kondenzační vysoušeče, kde se vlhkost obsažená ve vzduchu zkapalní a ve formě kapiček vody stéká po lamelách výparníku do sběrné nádoby nebo hadicí mimo vysoušený prostor.

Pečlivě si obydlí zvenku zkontrolujte, zda nehrozí zřícení, nejlepší je vyžádat si návštěvu statika, který stav nemovitosti profesionálně posoudí. Odborně si nechte zkontrolovat také rozvod elektřiny, plynu a vody. Stav nemovitosti a majetku pečlivě zdokumentujte, pomohou fotografie, videonahrávka a podrobný soupis škod, a hned se obraťte na svou pojišťovnu. Až pak začněte s odklízením škod: odčerpejte zbylou vodu (ve sklepech do výše hladiny venkovní vody), vynoste nábytek a další vybavení domácnosti a roztřiďte ho na použitelný a nenávratně zničený. Všechny prostory a zbylé věci vydezinfikujte. Uhynulá zvířata a veškeré zaplavené potraviny odložte do označených kontejnerů – rozhodně je nejezte! Pokud je hezky a svítí slunce, otevřete dveře a okna, při vyšší vlhkosti vzduchu raději využijte lokální zdroje tepla, jako jsou kamna a infrazářiče, a vysoušeče. Kupovat si přístroj například o výkonu 40 l za 24 hodin za 22 950 Kč asi nemůže každý, poptejte se u hasičů a humanitárních organizací, které je půjčují bezplatně, nebo v soukromé firmě (informujte se ve své pojišťovně, zda by vám půjčovné uhradila).

Co dělat při původní článek

  • Thajský ráj praha
  • Hzs jihomoravského kraje vyjezdy zzs
  • Co dělat při povodni
  • Ubytování s krbem
  • Mudr vaňková uherské hradiště
  • Co dělat při původní článek
  • Vzdělávací středisko a hotel
  • Co dělat při povodních? - Žena.cz - magazín pro ženy
  • Co dělat při povodni?: Vyškov
Část studentů využila za naší podpory simulátor ke zpracovávání semestrální práce. Studenti byli rozděleni do dvou skupin. První z nich zpracovávala podklady pro vizualizaci povodně v lokalitách Libočany a Putim. Studenti si k vypracování vybrali vzorové lokality Simulátoru 3D povodeň, kde na základě zadání vypracovali modelový scénář a případovou studii mimořádné události povodeň a přidružené kaskádové mimořádné události. Druhá skupina přenesla tuto teoretickou případovou studii do vizualizované podoby v aplikaci Simulátor 3D. Výsledky byly úspěšně dokončeny a prezentovány v rámci výuky. SPOLUPRÁCE SE STUDENTY DALŠÍCH VYSOKÝCH ŠKOL Student Žilinskej univerzity v Žiline, předmět Krízový management si zpracoval praktickou část své diplomové práce v Simulátoru 3D povodeň. Teoretická část diplomové práce byla zaměřena na povodňovou ochranu a využití počítačových programů při řešení těchto mimořádných událostí jak na úseku prevence tak odezvy. V praktické části pak byl využit video výstup ze scénáře zpracovaného v Simulátoru 3D povodeň.

Informujte se o místech humanitární pomoci a v případě stavu nouze si vyžádejte: (v obcích mohou být zřizována místa humanitární pomoci) finanční pomoc, pitnou vodu, potraviny, teplé oblečení, hygienické prostředky, potřebné nářadí pro likvidaci povodňových škod, další potřebné prostředky. Při obnově studní a zdrojů pitné vody se řiďte pokyny odborníků a zabezpečte: vyčištění studny a odčerpání znečistěné vody, chemické ošetření vody ve studni, laboratorní prověření kvality vody, povolení od hygienika o používání obnoveného zdroje pitné vody. Kontaktujte příslušné pojišťovny ohledně náhrady škod: ohlaste pojistnou událost pojišťovně v souladu s pojistnými podmínkami, vyhotovte soupis škod, případně je zdokumentujte (fotografie, znalecký posudek, účty, svědectví), při řešení pojistné události postupujte podle pokynů pojišťovny, odškodnění obdržíte dle smluvních podmínek po uzavření šetření.

Povodně - Jak se při nich chovat?, Záchranný kruh

8. prosince 2014 (po) Město Olomouc je v záplavovém území řeky Moravy ohroženo zaplavením více než jednou třetinou své rozlohy. Na území města Olomouce se můžete setkat se všemi druhy povodní. Bližší informace naleznete v kapitole Povodňová ochrana. Před povodní: Včas se na svém obecním úřadě informujte způsobu nebo možnostech evakuace v případě ohrožení při povodni. Pokud Vás může povodeň ohrožovat: Připravte si pytle a písek, těsnicí fólii, těsnicí desky a další stavební materiál na utěsnění nízko položených dveří a oken. Další podrobnosti naleznete v kapitole Evakuace. V případě ohrožení povodňovými jevy: Přestěhujte majetek a cenné věci do prostor, které nejsou povodní ohroženy. Připravte si evakuační zavazadlo a řiďte se pokyny k evakuaci. Sledujte vysílání Českého rozhlasu, zprávy na webových stránkách města, informace ve vitrínách Povodňové komise města Olomouce. Zabezpečte hospodářská a domácí zvířata. Uzavřete hlavní přívod plynu a elektřiny. Na základě pokynů povodňových orgánů obce, policie a záchranářů opusťte včas ohrožený prostor.

co dělat při povodni

Finální výsledek v podobě implementovaných scénářů do simulátoru byl úspěšně prezentován a obhájen v rámci závěrečné obhajoby diplomových prací. SPOLUPRÁCE SE SOŠ A VOŠ PO Frýdek-Místek Na základě prezentovaných funkcí a možného využití Simulátoru 3D při vzdělávacích kurzech pořádaných školou, byla dohodnuta spolupráce, která implementuje způsob zařazení programu do výuky. V rámci této spolupráce proběhly přednášky v rámci Kurzu ochrany obyvatelstva a krizového řízení pro příslušníky HZS jednotlivých krajů, jichž se rovněž zúčastnili někteří vyučující, kteří se zabývají problematikou ochrany obyvatelstva. Tématem byly moderní formy vzdělávání a využití aplikace Simulátor 3D Povodeň pro odbornou přípravu. SPOLUPRÁCE S POLICEJNÍ AKADEMIÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PRAZE Při prezentaci výzkumné činnosti organizace zástupcům akademie byly rozpracovány možnosti využití Simulátor 3D Povodeň ve výuce. Na tomto podkladě byl simulátor implementován do výuky předmětu Případové studie a modelové scénáře na katedře krizového řízení.

CO DĚLAT - 3D model simulace krizových situací při povodni - Výzkum

Vzájemná pomoc a sociální péče o postižené je většinou nezbytná a je vhodné jí co nejvíce využívat. Kontakt: plk. Ing. Petr Volný vedoucí oddělení GŘ HZS ČR odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení oddělení ochrany obyvatelstva tel. : +420 950 819 861 e-mail: Více čtěte na: ZDROJ: HZS ČR Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?
Co potřebuje pojišťovna "Než přijde pracovník pojišťovny, připravte si platnou pojistnou smlouvu, ze které budete požadovat odškodnění, seznam poškozených a zničených věcí, pořizovací doklady, účty a v případě poškození stavby její stavební plány a fotodokumentaci zničených nebo poškozených věcí, " doplňuje Dagmar Koutská. Pokud je škoda velká a vám nezbylo takřka nic, můžete pojišťovnu požádat o zálohu na pojistné plnění. Musíte si však o ni říct ihned při nahlášení pojistné události. Podle Jolany Ackermannové Pojišťovny se o vás pojišťovny také postarají a poskytnou náhradní ubytování v případě neobyvatelnosti místa trvalého bydliště a uhradí nad rámec pojistného plnění. Částka bývá často omezená a pohybuje se kolem 30 tisíc korun. Statistika Statistiky České asociace pojišťoven (ČAP) dokládají, že zatímco z hlediska počtu pojistných událostí byly nejzávažnější povodně z roku 1997, kdy bylo pojišťovnám hlášeno 115 763 pojistných událostí a vyplaceno více než 8 mld. Kč, v roce 2002 bylo vyplaceno pojišťovnami celých 34, 7 mld.
společenský-dům-luhačovice