chesterfieldbrickfestival.com

Kostel Strossmayerovo Náměstí, Ubytování Blízko Stanice Mhd Strossmayerovo Náměstí Praha

Skip to content Navigace pro příspěvek

Ubytování blízko Stanice MHD Strossmayerovo náměstí Praha

  1. Piccola | Vánoční koncert pro Prahu 7 16.12.2021
  2. Kostel strossmayerovo náměstí brno
  3. Kostel strossmayerovo náměstí praha
  4. Hustej wimpy valdická polka magazine
  5. Kostel sv. Antonína na Strossmayerově náměstí
kostel strossmayerovo náměstí svobody

Republiky

Přidej ji Přihlas se a přidej na své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :) Kostel sv. Antonína Paduánského: hodnocení ostatních Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

kostel strossmayerovo náměstí olomouc

Kostel sv. Klimenta, Kostelní 18:00 – 20:00 Na hřbitově to žije! Program pro děti 19:00 – 19:30 Seznámení s historií Prohlídka kostela s výkladem 19:30 – 22:00 Možnost prohlídky kostela Více informací Noc kostelů – Sv. Kliment. Husův sbor, Farského 1386/3 18:00 – 20:00 Promítání dobového filmu o stavbě kostela Opakované promítání unikátního dobového filmu o výstavbě domu ve Farského ulici. 18:00 – 20:00 Pošta do nebe V průběhu večera můžete zanechat v připravené nádobě své prosby, které v rámci přímluvných modliteb na konci večera společně předložíme Bohu 20:00 – 20:30 Meditativní bohoslužba s hudebním doprovodem Spojení raně křesťanské keltské liturgie z Iony s hudebním aranžmá 20:45 – 22:00 Výstava obrazů a projekce živého filmu ThetaArt Abstraktní animovaný film vytvářený na místě interaktivními vizuály, kdy autor "maluje" svými obrazy hudbu. Zazní meditační i elektronická hudba. P. L. Kopecký je výtvarník, fotograf. V "ThetaArt" zkoumá průniky umění, spirituality a léčení. Více informací Noc kostelů – Husův sbor.

Piccola | Jarní koncert pro Prahu 7 19.05.2022

Facebook Noc kostelů Líbil se vám tento článek?

Dnes zde probíhá duchovní péče dětí, bohoslužby, biblická setkání a duchovní cvičení. Duchovní sboru slouží bohoslužby také v nedalekém domově pro seniory "U Studánky". Náboženská obec je také prostředím pro pestrý kulturní život - probíhají zde koncerty, výstavy, tvůrčí dílny nebo setkání pro děti při slavení Mikuláše nebo masopustu.

Kostel sv. Antonína Paduánského, Strossmayerovo náměstí Program: 18:00 – 18:45 Mše svatá 20:00 – 20:30 Co najdete v našem kostele Varhanní preludia mezi body programu 22:30 – 23:00 Adorace Adorace před Nejsvětější svátostí V průběhu celého večera: Pošta do nebe Po celý večer budete moci vhodit do schránky umístěné v kostele svá poděkování a prosby k Bohu. Modlitba s možností rozsvícení svící svíce budou k dispozici na místě Život sv. Antonína možnost seznámení se s výjevy ze života sv. Antonína na freskách v presbytáři Setkání s duchovními Příležitost k setkání a rozhovoru s knězem Více informací zde. Kostel sv. Klimenta, Kostelní 18:00 – 20:00 Na hřbitově to žije! Program pro děti 19:00 – 19:30 Seznámení s historií prohlídka kostela s výkladem 19:30 – 22:00 Možnost prohlídky kostela Husův sbor, Farského 1386/3 Program zatím nebyl zveřejněn. Ke stažení: Noviny Noci kostelů Líbil se vám tento článek?

Noc kostelů - Praha 7 - Holešovice, kostel sv. Antonína Paduánského

Odtud po stopách králů se mohou návštěvníci Prahy vydat příjemnou procházkou na Staroměstské nebo Václavské náměstí. více info

kostel strossmayerovo náměstí republiky
Novogotický síňový chrám s dvojicí průčelních věží je výmluvným dokladem toho, jak dlouho se naše architektura nechávala inspirovat gotikou – kostel byl totiž vybudován v letech 1908-11. Uvnitř je klasická křížová klenba se žebry, nesená dvěma řadami štíhlých pískovcových sloupů. Prvním farářem u sv. Antonína se stal arcibiskupský notář P. Silvestr Hrnčíř, který se zasloužil nejen o dokončení výtvarné výzdoby interiéru chrámu ale také o záchranu unikátního Slovanského betléma malíře Karla Štapfera a řezbáře Václava Cvekla. Této umělecké práci byla v kostele přizpůsobena zvláštní kaple, v níž je betlém o Vánocích vystavován. Nestalo se a v roce 1937 přibyl ke katolickému chrámu novoromantický objekt Husova sboru, zdobený v průčelí byzantským křížem a na vrcholu tím zdaleka viditelným kalichem. Interiér sboru je obložen černým a zeleným mramorem, v popředí za Stolem Páně je bleděmodrá skleněná kupole s naznačenými paprsky slunce, před ní velký krucifix. V suterénu je kolumbárium. Líbí se vám tento článek a rádi byste, aby se v rubrice Památky zobrazoval mezi prvními?

Kostel sv. Antonína, který se nachází v Praze 7 Holešovicích přímo na Strossmayerově náměstí je pravděpodobně jednou z nejhezčích a určitě jednou z nejlépe zapamatovatelných staveb v této čtvrti. Jeho vznik je spojen s bouřlivým rozvojem Holešovic, které se v druhé polovině devatenáctého století začaly rychle rozrůstat jako pražská periferie. Jejich farnost nejdříve spadala pod Bubeneč a jedinou církevní stavbou zde byl zanedbatelný kostelík svatého Klimenta, který se nachází v Kostelní ulici. Takto malá stavba nemohla samozřejmě postačovat církevním potřebám více jak deseti tisíc lidí a proto v roce 1886 vznikl výbor pro vystavění důstojného stánku Páně. Plány na novou stavbu, kostela zasvěceného svatému Antonínovi byly vytvořeny v roce 1906 Františkem Mikšem a základní kámen na pozemku věnovaném velkostatkářem Richterem byl položen a posvěcen pražským arcibiskupem Lvem Skrbenským z Hřiště v roce 1908. Stavba byla na krátký čas přerušena z klasických důvodů. Došly peníze. Ale na konec se stát praštil přes kapsu a vyložil potřebný obnos, takže bylo možno od roku 1912 pokračovat a o dva roky později budovu dokončit.

Pandemie koronaviru ovlivnila i tradiční vánoční půlnoční mše. Vláda umožnila, aby věřící na ně mohli vyrazit, nicméně kapacity kostelů mohly být zaplněny pouze z 20 procent. V pražských Holešovicích v kostele svatého Antonína Paduánského proto kázali kněží na prostranství před ním. Autor: Michal Sváček, MAFRA

novela-stavebního-zákona-2021