chesterfieldbrickfestival.com

Nehormonální Antikoncepce Druhy – Nehormonální Forma Antikoncepce | Gynem

MOŽNÁ UŽ MÁŠ NEGATIVNÍ ZKUŠENOST… Už jsi nějaké druhy nehormonální antikoncepce zkusila, ale nikdy to nebylo ono? Možná ti dokonce už i selhala… Vím, zrada bolí a chybami se člověk učí. Jo, možná se ti něco nepovedlo a díky tomu si myslíš, že to nefunguje. Dej si novou šanci a vychytej předchozí chyby. Nikdo učený z nebe nespadl. V naší skupině najdeš podporu a naději, že to fungovat může a taky že to funguje. Pomůžeme ti zmapovat, kde stala chyba. Zkoušej dál. Každý malý krok tě posune. Každá jsme jiná, máme jiné možnosti a na trhu jsou dostupné různé produkty. My tě v tom nenecháme! A MOŽNÁ NECHCEŠ ZTRATIT SVÉ POHODLÍ… Jasný, každá nehormonální antikoncepce je na první pohled složitější než spolknout prášek. Vždycky když se učíš něco nového, je to trochu nepohodlné, sem tam překážka, někdy to i trochu bolí. Pamatuješ si na autoškolu? Taky to asi nešlo hned. Ale výsledek za to stál, ne? Ano, můžeš ztratit část svého pohodlí. Co za to získáš? Zdraví, sebedůvěru, samostatnost. Když chceš udělat změnu doopravdy, je potřeba zahodit to, co jsi dělala doteď, sebrat kus odvahy a jít vstříc novým začátkům.

Nehormonální antikoncepce - druhy a ceny

nehormonální antikoncepce druhy po

Detailní popis produktu Přehled metod a pomůcek ochrany proti početí Také si přejete, aby někdo přečetl všechny ty příbalové letáky psané malým písmem za vás a řekl vám jen to nejdůležitější? V této malé knížce najdete všechny podstatné informace. V Přehledu nehormonální antikoncepce se dozvíte, jaké možnosti nehormonální antikoncepce jsou aktuálně na českém trhu dostupné, čím se od sebe liší a jaké mají výhody a nevýhody. Pro koho je vhodný? pro ženy, které hledají pro sebe vhodnou metodu ochrany proti početí pro ženy, které nechtějí nebo nemohou používat hormonální antikoncepci pro lékařky a lékaře - hodí se i do čekárny pro učitelky a lektorky, které pracují se ženami Autorka Kateřina Kadlecová se profesionálně zabývá nehormonální antikoncepcí od roku 2010. Rok vydání 2019, vazba měkká, počet stran 28. ISBN 978-80-907511-2-5 Vydalo Nakladatelství Má Luna s. r. o. Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce. Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zajmen

Autor: Pod pojmem antikoncepce si většina představí hormonální pilulku. Vedle hormonální antikoncepce, o jejíchž rizicích se vedou diskuze, existují různé typy antikoncepce nehormonální. Hormonální antikoncepce má jistě mnoho výhod, ale i jistá omezení a rizika. Vedle toho nehormonální antikoncepce má nulové účinky na organismus, je tedy vhodná například i pro ženy s interními nemocemi, které užívání hormonů vylučují. Kondomy K nejužívanějším druhům nehormonální ochrany patří bariérová antikoncepce – kondom nebo jeho ženská varianta femidom. Chrání nejen před otěhotněním, ale současně snižuje i přenos infekcí. To má společné s další skupinou – spermicidy. Speciál: Vyberte si správnou antikoncepci – KONDOM Spermicidy Spermicidy jsou globule či krémy zaváděné do pochvy před stykem. Ničí spermie a dokonce i některé bakterie a viry. Jedinou antikoncepcí tohoto druhu u nás je Pharmatex. Poskytuje desetkrát vyšší ochranu než kondom a skoro srovnatelnou ochranu s hormonální antikoncepcí. Působí výhradně lokálně, nepřestupuje do krve ani do mateřského mléka.

Stále častěji se mluví o narůstající neplodnosti. Jsem přesvědčená, že neplodnost je z velké částy způsobena neznalostí našeho těla, cyklů, plodnosti a je hodně ovlivněná strachy, které ve společnosti panují. Jsme strašeni věkem, špatnou stravou, sedavým způsobem života atd. Na druhou stranu, kdy jindy jsme měli tolik potravy, pohodlí a možností jako nyní? Moje zkušenost je, že základním blokem je strach, stres a neznalost svého těla. Znalost Symptotermální metody nám i v období, kdy chceme vědomě počít nebo chceme odhalit příčiny nechtěné neplodnosti pomáhá vzít plodnost zpět do svých rukou. Poznat své tělo, zjistit, zda jsou cykly zdravé, zda ovulujeme, zda je dostatečně dlouhá druhá fáze a pomáhá nám být opět sebeVědomé. I v tomto období pomůže naučit se víc o sexualitě, vědomém milování, partnerství.

Vše o hormonální i nehormonální antikoncepci | Femina.cz

Nehormonální antikoncepci volí lidé, kteří z nějakých důvodů nechtějí nebo nemohou používat hormonální prostředky bránící početí. Nehormonální antikoncepce je vhodná pro mladé lidi, pro lidi s nějakým typem onemocnění, dále pro ty, kteří pohlavní styk nemají často. K nehormonální antikoncepci se uchylují i ti, kdož si nepřejí, aby byl chod jejich uměle řízen nějakými medikamenty, a to ani nízkohormonálními. Nehormonální antikoncepce je doporučována i ženám, které si v dohledné době přejí otěhotnět. Typy nehormonální antikoncepce Nehormonální antikoncepce může být dělena na tak zvaně bariérovou nebo spermicidní. Bariérové antikoncepční prostředky zabraňují průniku spermií do ženských rodidel mechanicky, spermicidní prostředky likvidují spermie chemickou cestou. K nehormonálním prostředkům mohou být přiřazena i nitroděložní tělíska a v nejširším smyslu také přerušovaná soulož nebo výpočet plodných a neplodných dní. Přerušovaná soulož Nejznámější, ale také nejméně spolehlivá antikoncepce je metoda přerušované soulože.

Alternativou k mužskému kondomu je kondom ženský. Jeho výhodou je možnost zavedení až 8 hodin před pohlavním stykem a ochrana před pohlavními chorobami. Nevýhody spočívají zejména v problematičtějším zvlhčení pochvy a tím pádem nutnosti užít lubrikační gel. Složitější zavedení a nepříliš estetický vzhled je dalším důvodem, proč tato forma antikoncepce není příliš rozšířená. Další možností bariérové antikoncepce je užití pesaru. Existuje ve dvou formách, jako cervikální klobouček nebo poševní diafragma. Cervikální klobouček je silikonový klobouček, jenž se zavádí na děložní čípek, diafragma se zavádí do pochvy podobně jako tampon. Oba typy pesaru mechanicky brání průniku spermií do dělohy. Pesar je možno zavést několik hodin před stykem a může zůstat zavedený až po dobu 24-48 hodin, v závislosti na konkrétním výrobku. Po pohlavním styku musí zůstat pesar v pochvě alespoň po dobu 6 hodin, aby bylo účinně zabráněno otěhotnění. Účinnost pesaru se zvyšuje při současném použití k tomu určeného spermicidního přípravku.

7 kroků k nehormonální antikoncepci – Nehormonálka

Sabina je novým členem na lodi Gynemu, vypomáhá s marketingem a se sociálními sítěmi. Studuje psychologii a její největší láskou je pohyb a sport - hlavně překážkové běhy Spartan race a crossfit. Nad formou ochrany před nechtěným početím se alespoň jednou v dospívání zamyslela každá dívka. V dnešní době je k dispozici velké množství druhů ochrany, je tedy z čeho vybírat. Antikoncepce může být, mimo jiné, dělena na hormonální a nehormonální. Jak se tyto dva druhy od sebe liší? Rozdíly Jak už název napovídá, hormonální antikoncepce v sobě obsahuje množství hormonů, které mají vliv na ženské tělo. Každé tělo na ně reaguje jinak, takže důsledky po nasazení tohoto druhu ochrany mohou být jak pozitivní, tak negativní. Jestliže je na to pohlédnuto z dlouhodobého hlediska, hormonální antikoncepce není pro ženu po zdravotní stránce nejlepší. Umělé dodávání hormonů mění ženské tělo fyziologicky i mentálně a není to pro něj přirozené. Proto se objevuje velké množství nežádoucích účinků - od fyziologických, například nabírání či kolísání hmotnosti, oteklých dolních končetin, změna stavu pleti, problémy se srážlivostí krve, až po psychické, mezi které může patřit změny v sexuálním apetitu, nebo časté změny nálad.

  1. Nehoda uherské hradiště
  2. Červený seznam ohrožených druhů
  3. Pronájem mobilní vířivky nafukovací
  4. Cz torrenty ke stažení
  5. Vše o hormonální i nehormonální antikoncepci | Femina.cz
  6. Dotace na komunální techniku 2019
  7. Vánoce 2022 - vánoční dárky
  8. Nehormonální antikoncepce - druhy a ceny
  9. Akvárium pro křečka

Speciál: Vyberte si správnou antikoncepci – SPERMICIDY Pesary U nás již skoro nepoužívanou metodou jsou pesary zaváděné do pochvy vždy v kombinaci se spermicidními krémy. Jde o bariérovou antikoncepci, principem částečně podobnou kondomu, jenže si ji nenasazuje muž, ale žena. Jejich výhodou je, že se dají zavádět až několik hodin před stykem, a vyndavat až dva dny poté a stále brání otěhotnění. Pak je stačí omýt a schovat pro další použití. Nevýhodou je, že se ženy musí nasazování naučit a někdy s tím mají problémy. Více: Vrací se poševní pesary Tělíska Naopak jistou renesanci u nás prožívají nitroděložní tělíska, která celosvětově patří k nejužívanější antikoncepci. Tělíska stejně jako jiné druhy antikoncepce prodělala značné změny a byla postupně zdokonalována. Některé druhy mohou uvolňovat hormony a působit vlastně jako hormonální antikoncepce ( Nitroděložní tělísko s postupným uvolňováním hormonu – Mirena). V ČR je poměrně krátce nehormonální nitroděložní tělísko GyneFix. Funguje jako prevence otěhotnění i jako postkoitální ochrana.

rozložení-na-součin